Mar 26, 2026 Legg igjen en beskjed

Er C11000 eller C10100 bedre for terminaler med høy-strøm?

For 95 % av industrielle kraftapplikasjoner,C11000 (ETP)er det overlegne valget på grunn av sin høye ledningsevne og kostnadseffektivitet.-C11000 kobbergir bransje-standarden101 % IACS min ledningsevne, som er mer enn tilstrekkelig for høy-strømskinner og terminaler.C10100 (oksygen-gratis)bør bare spesifiseres for miljøer med ultra-høyt-vakuum eller sammenstillinger som krever høy-temperaturlodding i hydrogenatmosfære. For standard elektrisk distribusjon gir prispåslaget for C10100 null funksjonell fordel. Du kan vurdere våre tilgjengelige lagerdimensjoner påC11000 elektrisk kobberskinne.

 

Rettferdiggjør C10100 konduktivitet prispremien over C11000?

Fra et rent elektrisk synspunkt er forskjellen ubetydelig. Begge karakterer treffer vanligvis de samme konduktivitetsstandardene. Mensc11000 kobbermaterialegenskapergarantere 101 % IACS, kan C10100 nå 102 %, men denne 1 % gevinsten rettferdiggjør sjelden en 20-40 % økning i materialkostnadene. I ent2 kobberplatefabrikk, C11000 er den primære produksjonsklassen fordi den gir den beste ROI for strømnett og bryterutstyr.

 

Det2 kobber betydningrefererer til Electrolytic Tough Pitch kobber, som inneholder en kontrollert mengde oksygen for å fjerne urenheter. Dette oksygeninnholdet er det som skiller det fra den ultra-rene C10100. For de fleste B2B-kjøpere holder seg til 99,90 % minrenhet av C11000 kobberer den mest kommersielt forsvarlige avgjørelsen.

 

Sammenligning av C11000 vs. C10100 materialdata

Eiendom C11000 (ETP kobber) C10100 (OFC kobber) Innkjøpseffekt
Kobber renhet 99,90 % min 99,99 % min Høyt-renhetskrav
Elektrisk ledningsevne 101 % IACS min 101 % - 102 % IACS Ubetydelig for makt
Oksygeninnhold 0.02% - 0.04% 0,0005 % maks (5 ppm) Lodding/Vakuumrisiko
Termisk ledningsevne 388 W/m·K 391 W/m·K Varmespredning
Tetthet 8,89 g/cm³ 8,94 g/cm³ Vektberegning

Be om Batch MTC

 

Når blir oksygeninnholdet i C11000 et feilpunkt?

"Deal-bryteren" forc11000 kobberer hydrogensprøhet. Hvis fabrikasjonsprosessen din involverer oppvarming av kobberet over 400 grader i en reduserende atmosfære (som inneholder hydrogen), vil det indre oksygenet reagere og danne damp, noe som får metallet til å sprekke. Dette er vanlig ved høy-lodding eller sveising. C10100 er immun mot denne feilen, og det er grunnen til at den foretrekkes for vakuumrør og medisinsk høyspentutstyr.

 

For ingeniører, gjennomgang avkjemisk sammensetning av C11000 legeringer kritisk. Hvis enheten din er sammenføyd via mekaniske festemidler eller ultralydsveising, er oksygenet i C11000 stabil og gir utmerket mekanisk pålitelighet for mange års bruk.

 

Kompatibilitet med fremstilling og sammenføyning

Behandle C11000 (ETP) C10100 (OFC)
Mekanisk bolting Utmerket (standard) Glimrende
Myk lodding Glimrende Glimrende
H-Atmosfærelodding Risiko for sprekkdannelse Glimrende
Lasersveising Dårlig (porøsitetsrisiko) God
Vakuum ytelse Lav (utgassingrisiko) Glimrende

Få sanntid-tilbud

 

Er C10100 lettere å maskinere enn t2 kobber?

Nei. Begge kvalitetene er kommersielt rent kobber, noe som betyr at de er både "gummy" og vanskelige å bearbeide. I enc11000 kobberplateprodusentanlegget, bruker vi det samme diamantbelagte-verktøyet for begge. Renheten på 99,99 % til C10100 gjør den litt mykere, men dette betyr ikke bedre CNC-syklustider.

 

Hvis designet krever komplekse gjenger eller intrikat fresing, vil du møte samme 20 % maskinbarhetsvurdering for begge. For høyvolumsterminalproduksjon forblir C11000 den logistiske vinneren fordi den er mer utbredt på lager i stang-, stang- og arkformer globalt.

 

Valg for strømterminaler

Søknad Anbefalt karakter Primær sjåfør
Elektriske samleskinner C11000 Konduktivitet / Kostnad
Jordingsplugger C11000 Økonomi / Ampasitet
Vakuumelektronikk C10100 Lav utgassing
VVS kjøleribber C11000 Termisk spredning
Bølgeledere C10100 Overflatens renhet

 

Vanlige spørsmål: C11000 vs. C10100

1. Er C11000 "Pure Copper"?
Ja. Med minimum 99,90 % kobberinnhold er det klassifisert som kommersielt rent kobber. C10100 er rett og slett en ultra-ren variant med lavere oksygennivå.

 

2. Hvorfor er C11000 standarden for datasentre?
Pålitelighet og kostnad. Datasentre bruker enorme mengder kobber til samleskinner. Bruk av C11000 i stedet for C10100 sparer hundretusenvis av dollar i materialkostnader uten å ofre elektrisk ytelse.

 

3. Kan jeg sveise C11000 samleskinner?
Standard lysbuesveising er vanskelig på grunn av oksygeninnholdet. For de fleste elektriske installasjoner er imidlertid samleskinner skjøtet via mekanisk bolting eller lynsveising, hvor C11000 yter eksepsjonelt godt.

 

4. Hvordan kan jeg skille mellom C11000 og C10100 visuelt?
Du kan ikke. Begge har samme rødlige-rosa kobberfarge. Identifikasjon må gjøres via et Mill Test Certificate (MTC) som viser de spesifikke oksygen- og urenhetsnivåene.

 

5. Holder C10100 lenger i korrosive miljøer?
I standard industrielle atmosfærer oksiderer begge med samme hastighet. Den ultra-høye renheten til C10100 gir ikke vesentlig bedre korrosjonsmotstand enn C11000.

 

6. Leverer dere tilpassede-kuttede plater i begge kvaliteter?
Ja. Vår fabrikk lagerfører omfattende varelager avc11000 materialefor strømdistribusjon og C10100 for høy-vakuum og elektroniske prosjekter. Vi tilbyr presisjonsvann-jet- og CNC-skjæring for begge.

Be om pris

 

Produktspesifikasjoner og utvalg

Produktkategori Vanlige karakterer (legeringer) Størrelsesområde (dimensjoner) Standarder
Kobberstenger C11000, C12200, C10200, C14500 Diameter:3 mm – 400 mm
Form:Rund, sekskantet, firkantet
ASTM B187, EN 12163
Kobberrør C11000, C12200 (DHP), C10200 (OF), C27200 OD:2 mm – 219 mm
Veggtykkelse:0,2 mm – 20 mm
ASTM B280, EN 12735
Kobberplater C11000 (ETP), C10200, C12200 Tykkelse:0,1 mm – 150 mm
Bredde:Opp til 2500 mm
ASTM B152, DIN 1751
Kobbertråder C11000, C10200, messingtråd Diameter:0,05 mm – 10,0 mm
Skjema:Spole eller spole
ASTM B3, EN 13602
Kobberstrimler C11000, C12200, C26800 (messing) Tykkelse:0,05 mm – 3,0 mm
Bredde:5 mm – 610 mm
ASTM B19, EN 1652

 

Tilpasningsmerknad:

Egendefinerte dimensjoner:Vi tilbyr presisjonsskjæring og -skjæring for å møte dine spesifikke prosjektkrav.

Temperamenter tilgjengelig:Myk (O), Halv-Hard (H02), Helhard (H04) og Fjærhard (H08).

Overflatefinish:Lys gløding, polert eller belagt (tinn, sølv, nikkel) på forespørsel.

 

Industriell-eksportemballasje

Maksimal beskyttelse mot oksidasjon, fuktighet og transportskader.

 

1. Anti-oksidasjonsbeskyttelse

VCI Paper & Moisture-Proof Film:Hver bestilling er vakuum-forseglet eller pakket inn i anti-korrosjonsmaterialer for å sikre at kobberet forblir lyst og anløpsfritt-under sjøfrakt.

 

2. Forsterket strukturell støtte

Sjødyktige trekasser:Vi bruker forsterkede, gassfrie-trekasser (ISPM-15) og stålstropper for stenger, rør og tunge plater for å forhindre bøyning eller overflateriper.

 

3. Sikker håndtering og lasting

Gaffeltruck-Fardige paller:Alle materialer er sikret på standardiserte eksportpaller for enkel lossing og maksimal stabilitet i containere.

 

4. Klar identifikasjon

Profesjonell merking:Hver pakke inkluderer detaljerte etiketter med varmenummer, spesifikasjoner og nettovekt for effektiv lagerstyring.

cu etp copper
c11000 copper

t2 copper

astm b152 c11000
electrolytic tough pitch copper

Avansert produksjon og kvalitetskontroll

1. Kjerneproduksjonsutstyr

Opp-kasting og kontinuerlig støping:Sikrer høy-ren oksygen-frie kobberstenger og ledninger med jevn kornstruktur.

Høy-kald-/varmvalseverk:Automatisk tykkelseskontroll for kobberplater og strips med toleranser innenfor ±0,01 mm.

Store-ekstruderings- og tegnemaskiner:I stand til å produsere sømløse kobberrør og stenger i forskjellige diametre og former.

Atmosfærisk kontrollerte glødeovner:Lys glødeprosess for å oppnå spesifikke temperamenter (myk, halv-hard, hard) uten overflateoksidasjon.

 

2. I-husets testsenter

Direkte-lesespektrometre:Øyeblikkelig kjemisk sammensetningsanalyse for å garantere Cu-renhet og presis legering (messing, bronse, etc.).

Universelle strekktestere:Verifisering av mekaniske egenskaper inkludert strekkfasthet, forlengelse og flytegrense.

Virvelstrøm og ultralydtesting:100 % ikke-destruktiv inspeksjon av rør og stenger for å oppdage interne sprekker eller feil.

Konduktivitets- og hardhetstestere:Sikre elektrisk ledningsevne (IACS) og Vickers/Rockwell-hardhet oppfyller internasjonale standarder (ASTM, EN, DIN).

cu etp cw004a
uns c11000
c11000 material
c11000 h02
c11000 etp copper

Få raske tilbud og logistikkplan

 

Sende bookingforespørsel

whatsapp

Telefon

E-post

Forespørsel